Úvod / História

HISTÓRIA

2016

85-ROČNÉ JUBILEUM & 50 ROKOV ZNAČKY INTERNORM!

Tradície a inovácie ovplyvňujú históriu našej spoločnosti. Toto jubileum oslavujeme s našimi obchodnými partnermi vo Viedenskej filharmónii.

Cestujte aj Vy s nami cez uplynulých 85 rokov a vychutnajte si naše jubilejné video

2016

I-TEC CORE

Ďalšia I-tec Inovácia prichádza na trh: zlepené drevené lamely zabezpečujú v jadre okna väčšiu stabilitu a pevnosť. Takéto drevo je odolnejšie voči vlhkosti, záťaži a extrémne pevné.

2015

500.000 VCHODOVÝCH DVIER

V roku 1998 priniesol Internorm na trh prvé hliníkové vchodové dvere s vypeneným izolačným jadrom. Okrem hliníkových systémov dverí ponúka dnes Internorm aj dva systémy drevo/hliníkových dverí. Kvalitné spracovanie a individuálne možnosti stvárnenia oceňujú naši zákazníci. V roku 2015 boli vyrobené v poradí 500.000 vchodové dvere.

2015

ŠTART ESG VÝROBY

Zriadením výroby kalených bezpečnostných skiel v Traun-e si Internorm vybudoval výrobné kompetencie a zároveň získal nezávislosť od dodávateľov.
Špeciálne tepelnoizolačné sklo vykazuje vyššiu pevnosť voči nárazu a úderu a nie je citlivé voči veľkým rozdielom teplôt.

2014

I-TEC SMARTWINDOW

Cez inteligentné riadenie domu môže byť ovládané I-tec Vetrania a I-tec Tienenie. Ovládanie ochrany pred slnkom a nadsvetlíkov ako aj kontrola stavu otvorenia okien pomocou hlásiča otvorenia budú doplnené. Taktiež je možné aj mobilné riadenie, ak ste na cestách.

2012

I-TEC INOVÁCIE

Internorm vyvinul prvé tri revolučné I-tec Inovácie:

I-tec Uzamykanie: bezkonkurenčné, plne integrované uzamykanie
I-tec Veraniet: v ráme okna integrovaný systém vetrania
I-tec Tienenie: prvá fotovoltická žalúzia vo zdvojenom okne

2002

ZALOŽENIE IFN

Založenie medzinárodnej siete okien IFN.
Okrem spoločnosti Internorm vznikajú samostatné, špecializované spoločnosti s cieľom využívať súčinnosť odovzdávania vedomostí a inovácií. 

2002

ZAVEDENIE FIX-O-ROUND- TECHNOLÓGIE

Po prvý krát sa začali v spoločnosti Internorm lepiť tabule skla s krídlom. Tým sa podstatne zlepšila stabilita, tepelná a zvuková izolácia, bezpečnosť voči vlámaniu a funkčnosť okna počas celej životnosti okna.

2001

ZAČIATOK VÝROBY DREVO/HLINÍKOVÝCH OKIEN

Internorm vyvíja úplne nový drevo/hliníkový systém okien a spĺňa požiadavku zákazníka na bezúdržbové „drevené okno“.

1997

TRETIA GENERÁCIA

Druhá generácia ustupuje z operatívnej činnosti spoločnosti do dozornej rady a deleguje do predstavenstva každý jedno zo svojich detí – Anette Klinger, Christian Klinger a Stephan Kubinger

1991

REORGANIZÁCIA PREDAJA NA ODBORÝCH PREDAJCOV

Zánik priameho predaja: Internorm produkty sú dostupné výlučne cez kvalifikovaných odborných predajcov – jedinečný v branži.

1986

ZDVOJENÉ OKNO

Internorm vyvinul zdvojené okno – okno s integrovanou slnečnou a pohľadovou ochranou medzi tabuľami skla.

1984

ZAČIATOK VÝROBY IZOLAČNÝCH SKIEL

Internorm vybudoval v Traun-e prvú vlastnú produkciu izolačných skiel a medzičasom je najväčším výrobcom izolačných skiel v Rakúsku.

1983

OFENZÍVA EXPORTU

Internorm začína exportovať do Nemecka, Talianska a Švajčiarska.
V Turecku získal podiel na Campen A. S., Bursa.

1982

ZÁVOD LANNACH

V Lannach-u v Štajersku vzniká závod na výrobu plastových okien. V roku 1988 sa v tomto závode začínajú vyrábať prvé Internorm drevené okná, dnes sa závod špecializuje na drevo-hliníkové produkty.

1979

INTERNORM3

Revolučný systém „Internorm3“ – 3 tabule skla, 3 tesnenia – je predstavený s veľkým úspechom na trhu.

1977

ZÁVOD SARLEINSBACH / ŠTART EXTRÚZIE

Internorm získava miestneho výrobcu okien v Sarleinsbachu/ Hornom Rakúsku a prebuduje ho na centrum pre plastové okná. V roku 1979 uvádza do prevádzky vlastnú extrúziu.

1967

DRUHÁ GENERÁCIA

Eduard Klinger sen. zapája do riadenia spoločnosti svoje tri deti Eleonore, Eduarda a Helmuta, každého s 25 % podielom.

1966

ZÁVOD TRAUN / ZNAČKA INTERNORM

V mestečku Traun v Hornom Rakúsku bol postavený závod na výrobu plastových okien. Toto je aj miestom vzniku značky Internorm. Prvé zviditeľnenie značky Internorm nastáva na výstavnom stánku E. KLINGER-a.

1946

VÝROBA PORTÁLOV

Klinger Metallbau je popredný výrobca hliníkových profilov v Linzi.
S vlastnými vyvinutými zasklievacími lištami je po prvýkrát možná veľkoplošná architektúra skla.

1931

ZAKLADATEĽ SPOLOČNOSTI

Eduard Klinger sen. zakladá v mestečku Linz (Horné Rakúsko) stavebné a konštrukčné zámočníctvo Klinger, čím pokladá základný kameň spoločnosti.