Úvod / Okná / Drevo-hliníkové okná

DREVO-HLINÍK

Prirodzený vzhľad, stabilné jadro,
rozmanitýdizajn

Stáročia boli okná vyrábané výlučne z dreva – každé okno jedinečný remeselnícky kúsok, vyrobený presne na mieru a funkciu. Aj keď drevo-hliníkové okná firmy Internorm sú dnes väčšinou produkované mechanizovaným spôsobom, remeselná zručnosť stále rezonuje a navyšuje hodnotu okna.

Tak podlieha spracované drevo v spoločnosti Internorm prísnym kritériám. Už pri rezaní dreva sa používajú iba tie najlepšie a najkrajšie kúsky, aby sa dosiahla rovnomerná štruktúra a charakteristika dreva. Všetko s cieľom, získať individuálne drevo-hliníkové okno najvyššej kvality.

Drevo zabezpečuje príjemnú a útulnú atmosféru avšak nielen kvôli svojej prirodzenosti sa ponúka ako vhodný materiál. Vlastnosti, ako zlá tepelná vodivosť ako aj vysoká pevnosť a stabilita, spĺňajú aj vysoké stavebno-fyzikálne požiadavky okna. Spojenie hliníka, termopeny a dreva pri drevo-hliníkových oknách vykazuje perfektné izolačné vlastnosti pri minimálnej stavebnej hĺbke ako aj veľa možností farebného stvárnenia. Hliníkový kryt z vonkajšej strany je nie len ľahký na údržbu, ale sa prispôsobí dizajnovému štýlu Vášho domu, nakoľko je ho možné vyhotoviť v rôznych farbách a štruktúrach.
Internorm drevo-hliníkové okná je možné perfektne kombinovať s plast-hliníkovými oknami vo všetkých štyroch dizajnových štýloch.

Drevené okná sú vďaka prírodnému materiálu a útulnosti neporaziteľné. Vďaka hliníkovému krytu z vonkajšej strany je drevo chránené pred poveternostnými vplyvmi a zároveň zaistí jedinečný dizajn. Špeciálna pena, ktorá sa nachádza medzi drevom a hliníkom, zabezpečuje dodatočne perfektnú tepelnú izoláciu a vynikajúce U-hodnoty.
Okrem klasických druhov dreva ako smrek a smrekovec Vám ponúkame ušľachtilé dreviny, ako dub, jaseň a orech. Tieto sú možné v rôznych farbách a tým je možné Vaše okno perfektne prispôsobiť Vášmu interiéru, Vašej podlahe ako aj interiérovým dverám.

HF510

HF510_hoal_homepure

HF410

HV450

HF310