Úvod / Vetranie obytných miestností

Vetranie

Vetranie oknami verzus centrálne vetranie obytných miestností

Staré pravidlo hovorí: nárazové vetranie dva až štyrikrát denne po dobu minimálne piatich minút zabezpečuje dobrú výmenu vzduchu. Avšak, kto stále myslí na vetranie? A keď aj na vetranie myslíte – ste si istý, že máte dostatok čerstvého vzduchu vo Vašich miestnostiach?

Perfektnou alternatívou nárazového vetrania je riadené vetranie obytných miestností. Merajú vlhkosť vzduchu a podiel CO2 v miestnosti a vetrajú presne vtedy, keď je to potrebné. Jedinou nevýhodou je, že centrálne vetranie zabezpečuje rovnaké vetranie všetkých miestností a nezohľadňuje potreby jednotlivých miestností vo vašom dome.

Práve tu Vám ponúka riešenie Internorm I-tec Vetranie. Toto vetranie je zabudované v ráme okna a tým je možné jednotlivo aktivovať každé okno alebo každú miestnosť. Vetranie sa teda zapne iba tam, kde je to skutočne potrebné a taktiež to má zmysel.

Výhody I-tec Vetrania

V každej miestnosti nie je vlhkosť vzduchu rovnaká a taktiež spotreba CO2 je veľmi rozdielna. V kúpeľni je napr. po sprchovaní vlhkosť vzduchu veľmi vysoká. A v spálni sa cez noc spotrebuje viac CO2, ako v porovnaní s obývačkou. Prečo by sa mali teda všetky miestnosti rovnako vetrať – ako pri centrálnom riadenom vetraní obytných priestorov? Týmto spôsobom sa zbytočne mrhá množstvom energie. 

S Internorm I-tec Vetraním máte možnosť, vetrať každú miestnosť jednotlivo podľa vlhkosti vzduchu a spotreby CO2. Toto individuálne vetranie Vám ponúka nasledovné výhody:

 • Individuálne pre každú miestnosť:
  Intenzita výmeny vzduchu môže byť regulovaná v každej miestnosti jednotlivo. Rôzne stupne výkonu a krátkodobý Turbo modus ( napr. vhodný v kúpeľni po sprchovaní) zabezpečuje maximálny výkon – podľa potrieb miestnosti. 

 • Zdravé bývanie:
  Vetranie prebieha nepretržite a bez toho, že by ste museli čokoľvek urobiť. Automaticky sa vymení vlhký vzduch, nepríjemné zápachy a škodlivé látky za čerstvý vzduch. Miestnosti budú zásobované dostatočným množstvom čerstvého vzduchu. Budete sa cítiť dobre a Váš výkon stúpne. 

 • Čerstvý vzduch proti pliesňam:
  Senzor vlhkosti aktivuje vetranie pri zvýšenej vlhkosti vzduchu a zabraňuje tvorbe pliesní. Pretože iba vo vlhkých nevetraných miestnostiach sa plesni dobre darí.   

 • Zvýšená ochrana pred vlámaním:
  Otvorené a sklopené okná počas vetrania sú pozvánkou pre každého zlodeja. S I-tec Vetraním zostanú Vaše okná zatvorené, pretože vetranie sa nachádza v ráme okna. Môžete teda bez starostí odísť z domu – okno zostane zatvorené a Vaše miestnosti budú napriek tomu zásobované čerstvým vzduchom. 

 • Úspora energie:
  Integrovaný tepelný výmenník umožňuje získanie až 93% tepla. Pomocou nasávaného teplého vzduchu z miestnosti sa čerstvý vzduch z vonku ohrieva.

 • Žiadna dodatočná montáž:
  Vetrák je integrovaný priamo v ráme okna, t.z. že je dodaný hneď s oknom. Aj pri rekonštrukcii je možné vetrák bez problém zabudovať, vzhľad fasády sa nenaruší. 

TAKTO FUNGUJE INTERNORM I-TEC VETRANIE :

Nižšie náklady na energiu

Nielen individuálne ovládanie, ale výhodné aj pre peňaženku. I-tec Vetranie od Internorm Vám pomôže ušetriť energiu a spotrebuje menej energie a tepla ako centrálne vetranie obytných priestorov alebo vetranie oknami.

spotreba energie v kWh/a v byte s plochou cca. 75 m2
Stĺpec: 1. Vetranie oknami / 2. Centrálne vetranie / 3. I-tec Vetranie
Farby: elektrina / teplo